sreda, 4. april 2012

37.Supermaraton Zagreb - Čazma ( 01.04.2012 * poročilo )

Minilo je že skoraj dvajset dni, odkar sem odlaufal "stotko" v Beogradu in na poti je bila že nova preizkušnja, Supermaraton  Zagreb - Čazma  61,350 km.Ta tek sem že nekajkrat odlaufal,toda lani mi je prvič uspelo,da sem ga odlaufal pod petimi urami,natanko 4:54:40 ( prej sem imel rekord 5:20:01 ).Zato sem ta kratki čas treninga posvetil predvsem hitrosti in zmanjšanju kilometrine ter malo več počitka.Največ sem laufal od 13 do 15 km,v tempu okoli 4,30 min/km.Želja mi je bila,da bi si izboljšal osebni rekord,čeprav sem vedel,da bo to zelo težko.
     Dva dni pred Supermaratonom,pa se mi je v križu pojavila huda bolečina.Najverjetneje me je prejšni dan napihalo,ko sem zunaj nekaj delal.Tako,da nazadnje še nisem vedel,če bom sploh lahko šel na tek.Odločil sem se šele v soboto popoldne,ko je bolečina popustila.
  V nedeljo zjutraj sva se z Zmagom Horvatom - Samurajem odpeljala v Zagreb.Vreme je bilo hladno,oblačno.
Ko sva se prebliževala Zagrebu,pa je začelo rahlo snežiti.Toda večijh padavin ni bilo,saj se je začelo počasi jasniti.Ker sva imela Garmina sva brez problema prišla na cilj.Najprej sva šla dvignit štartno številko in čip,nato pa sva se pripravila za tek.Srečal sem kar nekaj znanih tekačev.Veliko je bilo tudi Slovencev.Ob osmi uri je bil štart.Začel sem kar hitro.Imel sem enakomeren tempo.